5. divisjon:
Kolvereid med uavgjort
Her er ballen gått i mål etter en flott heading av Josefine Hestad.
Foto: Johan Olav Finseth
Onsdag kveld var det duket for siste hjemmekamp for Kolvereids damelag for denne sesongen, da de tok i mot Namsos 2. Hjemmelaget satte trykk på bortelaget fra start, og fikk et hjørnespark etter sju minutter. Et perfekt slått hjørnespark fra Marte Eldegaard ble kontant headet i mål av Josefine Hestad.
Utover omgangen fortsatte hjemmelaget å skape sjanser, men den nest siste pasningen ble litt for upresis. To minutter før pause får Namsos 2 et frispark, som de setter direkte i mål. Dermed går lagene til pause med 1-1.
I andre omgang startet Kolvereid som i første, uten at de kommer seg til noen store sjanser. Dette fortsetter mer eller mindre hele omgangen, og i løpet av 45 minutter er kanskje bortelaget tre-fire turer foran hjemmelagets mål. Men selv med et spillemessig stort overtak klarer ikke hjemmelaget å få ballen i mål, og kampen ender med 1-1.