For å lese saken må du være abonnent.

5 kr for 5 uker

  • Full tilgang til alt innhold på
    ytringen.no
  • E-avis på nett og i app

Fornyes automatisk til 199,- per måned. Ingen binding. Gjelder kun nye abonnenter.

KJØP

Enkel betaling med

Se alle våre abonnement

Storbesøk og topp stemning i Sinkaberg Arena:

Tap for hjemmelaget

Oskar Sinkaberg prøver å komme seg forbi Kolstadforsvaret.
Oskar Sinkaberg prøver å komme seg forbi Kolstadforsvaret.
Publisert

Onsdag kveld hadde Rørviks håndballherrer fått storbesøk fra Trondheim, da Kolstad tok turen til 3. runde i Norgesmesterskapet i håndball. Dette skulle bli en god opplevelse for de rundt 600 publikummerne som hadde tatt turen til Sinkaberg Arena.

Når et 3. divisjonslag møter Norges beste håndballag, skulle man tro dette ble enkelt for Kolstad. Første mål gikk til hjemmelaget, som fikk enorm jubel da de tok ledelsen. Kolstad svarte raskt, og i løpet av de ti første minuttene ble det skåra 17 mål, og på resultattavla sto det 8-9 til Kolstad. Etter 13 minutter sto det 10-10, og lagene var like langt. Når klokka passerte 18 minutter reduserte Rørvik til 11-12, og det var siste gang de var så nærme. Ut omgangen kom litt av forskjellen på eliteserie og 3. divisjon frem, og til pause ledet Kolstad 14-21.

I pausen byttet Kolstad målvakt, og dessverre for Rørvik ville han ikke slippe inn mål. Det tok over ti minutter før Rørvik fikk sitt første mål i andre omgang. I mellomtiden hadde Kolstad satt inn ni mål. Utover andre omgang fikk mange unggutter på Rørvik komme innpå, og Trym Rørstrand hadde ikke mye respekt for motstanderen, da han satte inn to mål på slutten av kampen. Det ble dessverre tap for Rørvik 21-45, men det er nok noen spillere som har fått en opplevelse de aldri glemmer.

Powered by Labrador CMS