For å lese saken må du være abonnent.

5 kr for 5 uker

  • Full tilgang til alt innhold på
    ytringen.no
  • E-avis på nett og i app

Fornyes automatisk til 199,- per måned. Ingen binding. Gjelder kun nye abonnenter.

KJØP

Enkel betaling med

Se alle våre abonnement

Westgård nr. 70 i åpningsløpet

Thomas Maloney Westgård er på plass i Tour the ski-sirkuset.
Thomas Maloney Westgård er på plass i Tour the ski-sirkuset.
Publisert Sist oppdatert

Åpningsrennet som var 15 km fellestart i friteknikk bar preg av at feltet holdt seg relativt godt samlet. Først mot slutten satte Ustigov inn et støt som skulle vise seg å holde helt inn.

Thomas Maloney Westgård hang på halen av hovedfeltet hele løpet igjennom og kom til slutt inn på en 70.plass. Et minutt og 44,2 sekunder etter vinneren.

– Det var et løp som var preget av mye rykk og napp og kamp om posisjoner. Man blir veldig sperret da det er kamp om posisjoner og smal bane. Man kan ikke være frustrert over at det stopper opp i bakkene, fordi man har startposisjonen sin av en grunn. Det var alt i alt en grei start da jeg berget for uhell og kom meg helskinnet til mål, sier Westgård til Ytringen etter løpet.

Powered by Labrador CMS