For å lese saken må du være abonnent.

5 kr for 5 uker

  • Full tilgang til alt innhold på
    ytringen.no
  • E-avis på nett og i app

Fornyes automatisk til 199,- per måned. Ingen binding. Gjelder kun nye abonnenter.

KJØP

Enkel betaling med

Se alle våre abonnement

Hun kom - hun så - hun ble

– Pandemien har gitt meg og resten av staben et travelt år. Nå ser vi frem til at ting skal normalisere seg, innrømmer kommuneoverlegen.
– Pandemien har gitt meg og resten av staben et travelt år. Nå ser vi frem til at ting skal normalisere seg, innrømmer kommuneoverlegen.
Publisert Sist oppdatert

I Krefeld, en by like nord for Düsseldorf, vokste hun opp, og selv om faren nok hadde ønsket at Sabine skulle velge jussen som fag ble det i stedet medisinstudier i Frankfurt.

Etter det ventet noen år med arbeid på kardiologi, intensiv og akuttmottak, og det var også som sykehuslege at hun så for seg fremtiden.

– Vel, egentlig så jeg ikke for meg en lang legetilværelse i Tyskland. Kanskje jeg hadde holdt ut noen år, men jeg tror jeg hadde skiftet beite om jeg hadde blitt der. Stort arbeidspress, krevende arbeidsmiljø og kortvarige kontrakter var utfordrende. Men jeg var ganske overbevist om at sykehuset var min arena.

Powered by Labrador CMS