For å lese saken må du være abonnent.

5 kr for 5 uker

  • Full tilgang til alt innhold på
    ytringen.no
  • E-avis på nett og i app

Fornyes automatisk til 199,- per måned. Ingen binding. Gjelder kun nye abonnenter.

KJØP

Enkel betaling med

Se alle våre abonnement

Nå skal det bli raskere utbygging og bedre drift av strømnettet

- Et viktig steg i riktig retning for næringslivet, sier Kenneth Brandsås som er adm.dir i Tensio (f.v), leder av hovedutvalg næring i Trøndelag fylkeskommune Per Olav Skurdal Hopsø og ordfører i Nærøysund, Amund Hellesø.
- Et viktig steg i riktig retning for næringslivet, sier Kenneth Brandsås som er adm.dir i Tensio (f.v), leder av hovedutvalg næring i Trøndelag fylkeskommune Per Olav Skurdal Hopsø og ordfører i Nærøysund, Amund Hellesø.
Publisert Sist oppdatert

Leder av hovedutvalg næring Per Olav Skurdal Hopsø, ordfører Amund Hellesø og administrerende direktør Kenneth Brandsås gjestet i dag anlegget Oceanize i forbindelse med at Regjeringen i dag legger frem en handlingsplan for raskere nettutbygging og bedre utnyttelse av strømnettet.

Strømnettutvalget leverte sin utreding til Olje- og energidepartementet 14.juni i fjor, og nå følger regjeringen opp med en handlingsplan som følger opp foreslåtte tiltak som utvalget lanserte.

- Dette er helt avgjørende og et stort steg i riktig retning. Tiden er overmoden for å styrke nettkapasiteten sånn at vi får til mer utvikling og verdiskaping rundt om i Trøndelag, sier Per Olav Skurdal Hopsø, leder av Hovedutvalg næring i Trøndelag og fylkesordførerkandidat for Arbeiderpartiet.

Powered by Labrador CMS