Husker du saken?
Manglende innbyttere ga et knepent Rørvik-tap
Det ble et merkbart slit for Rørvik II da de tok imot Gullvikmoen til håndballkamp i Rørvikhallen i oktober 1986.
Med kun seks utespillere og ingen reserver på benken til å avlaste slitne spillere, måtte vertene til slutt se seg slått 7–8 i et jevnt oppgjør.
Rørvik-jentene dominerte i store deler av 1. omgang med sikkert forsvarsspill og godt strekspill i angrep. På det meste ledet hjemmelaget 5–2, men fem minutter før pause sviktet konsentrasjonen og aggressiviteten.
Gullvikmoen takket for tre lettkjøpte mål og sørget for at lagene gikk til pause på stillingen 5–5. Andre omgang ble preget av ukonsentrert og oppjaget spill fra Rørvik sin side, noe som lot gjestene gå opp i en tre-måls ledelse. Hjemmelaget leverte en forrykende sluttspurt og reduserte til 7–8 i sluttminuttet, men den avgjørende utligningen uteble før sluttsignalet lød.