For å lese saken må du være abonnent.

Velg abonnement

  • Full tilgang til alt innhold på
    ytringen.no
  • E-avis på nett og i app
  • Velg digitalt eller papir + digitalt

Abonnementet løper til det blir sagt opp. Avslutt når du vil.

Abonner

Enkel betaling med

Se alle våre abonnement

NTS vil slå sammen SalmoNor og NRS

Styreleder NTS ASA, Odd Reidar Øie
Styreleder NTS ASA, Odd Reidar Øie
Publisert Sist oppdatert

NTS ASA er eneaksjonær i SalmoNor og største aksjonær i Norway Royal Salmon (NRS). Styret i NTS ASA initierer nå strategiske vurderinger av en mulig sammenslåing av de to lakseoppdretterne. En mulig sammenslåing er ikke diskutert med styret i NRS.

Gjennom initielle diskusjoner mellom ledelsen i NTS og NRS, er det avdekket et betydelig potensial for synergier mellom de to selskapene. En eventuell sammenslåing vil gi en helintegrert, storskala lakseprodusent med en attraktiv lisensportefølje i regioner med høy kapasitet.

– Kombinert vil NRS og SalmoNor få et potensielt slaktevolum på rundt 100.000 tonn i Norge og 24.000 tonn på Island gjennom Arctic Fish. Vi ser klare muligheter i en sammenslåing av SalmoNors operasjonelle praksis og NRS sine vekstmuligheter, sier styreleder Odd R. Øie i NTS ASA i en pressemelding.

Powered by Labrador CMS